Merhaba, ben Tarık Kavraz.

Görsel iletişim ve dijital medya alanlarında çalışıyorum. Fotoğraf, video prodüksiyon ve post prodüksiyon, tasarım, hareketli grafik tasarımı gibi başlıklarda çalışırken dijital medyada projeler üretiyor ve yürütüyorum.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Üniversite yıllarımda (2014-2020) öykü ve metin yazarlığıyla birlikte; fotoğrafçılık, bağımsız kısa filmlerde görüntü yönetmenliği, serbest zamanlı grafik tasarım işleri yaptım.

2019 yılında Kalibre Visual adında bir ajans kurdum ve burada yola kültür sanat alanına yoğunlaşan 360 derece ajans olma hedefiyle çıkarak disiplinler arası bir çalışma sürdürdüm. Yayınevleri için hareketli grafiklerle oluşturulmuş yüzü aşkın kitap tanıtım filmi hazırladım, yazarlarla video röportajlar yaptım. Ekip arkadaşlarımla birlikte farklı sektörlerden markalar için çeşitli işbirlikleriyle; tanıtım amaçlı fotoğrafçılık ve video prodüksiyon, web tasarım, sosyal medya yönetimi, görsel ve yazılı içerik üretimi, dijital pazarlama, e-ticaret pazaryeri yönetimi gibi farklı projeler yönettim. Ajans olarak toplamda ona yakın markaya ulaştık ve düzenli olarak bu başlıklarda hizmet sağladık.

2021 yılında Turkuvaz Medya Grubu bünyesinde yer alan ve çocuklar için içerikler üreten Mavi Misket markasında çalışmaya başladım. Burada iş tanımım olan kurgu yönetmenliğinin yanı sıra görsel yönetim, video prodüksiyon, sosyal medya yönetimi ve metin yazarlığı, editörlüğü gibi markanın ihtiyaçlarına yönelik çeşitli çalışmaları sürdürdüm ve dijital yayınlardaki diğer markaların pek çok projesinde yer aldım.

Halihazırda tüm bu başlıklarda çalışmaya ve yeni projeler üretmeye devam ediyorum.
Sayfamı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederim.