Merhaba, ben Tarık Kavraz.

1996 İstanbul doğumluyum. Görsel iletişim ve dijital medya alanlarında çalışıyorum. Fotoğraf, video prodüksiyon ve post prodüksiyon, grafik tasarım, hareketli grafik tasarımı gibi başlıklarda çalışırken dijital medyada projeler üretiyor ve yürütüyorum.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunuyum. Üniversite yıllarımda öykü ve metin yazarlığıyla birlikte; fotoğrafçılık, bağımsız kısa filmlerde görüntü yönetmenliği, serbest zamanlı grafik tasarım işleri yaptım.

2019 yılında Kalibre Visual adında bir ajans kurdum ve burada sıklıkla yayınevleri için hareketli grafiklerle oluşturulmuş yüzü aşkın kitap tanıtım filmi hazırladım, yazarlarla video röportajlar yaptım. Ekip arkadaşlarımla birlikte farklı sektörlerden markalar için çeşitli işbirlikleriyle; tanıtım amaçlı fotoğrafçılık ve video prodüksiyon, web tasarım, sosyal medya reklam yönetimi, dijital pazarlama, e-ticaret pazaryeri yönetimi gibi farklı projeler yönettim.

2021 yılında Turkuvaz Medya Grubu bünyesinde yer alan Mavi Misket markasında Video Editörü olarak çalışmaya başladım. Markanın kuruluşundan itibaren; video editörlüğün yanı sıra video prodüksiyon, grafik tasarım, sosyal medya yönetimi gibi markanın ihtiyaçlarına yönelik çalışmaları sürdürdüm.

Halihazırda tüm bu başlıklarda çalışmaya ve yeni projeler üretmeye devam ediyorum.

Sayfamı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederim.